کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سُها * * * تهیه و ارائه انواع مقالات ، پروژه های دانشجویی ، تحقیق ، پاورپوینت ؛ با قیمت های مناسب

آمار سایت

نظرسنجی سایت

نظر شما در مورد سایت soha20.ir چیست؟

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 310
  • بازدید دیروز : 159
  • بازدید کل : 172947

پاورپوینت تاثیر ورزش بر روابط بین المللی کشورها


پاورپوینت تاثیر ورزش بر روابط بین المللی کشورها

پاورپوینت تاثیر ورزش بر روابط بین المللی کشورها در 16 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx در ادامه مطلب ...

 

لینک دانلود فایل پاورپوینت در انتهای صفحه

 

متن اصلی مقاله :

 ورزش، سیاست، روابط بین الملل
ورزش وسیله ای جذاب و مورد علاقه مردم دنیا است. ورزش دیگر صرفاً کنشی بدنی نیست بلکه بسته به فضای شکل گیری آن دارای ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... است. همان گونه که در بررسی های علمی از رابطه فرهنگ و سیاست، اقتصاد و سیاست، اقتصاد و فرهنگ و مانند آن گفتگو می کنیم، می توانیم از روابط متقابل ورزش با سیاست و روابط بین الملل نیز گفتگو کنیم. این مقاله مقدمه ای است بر رابطه ورزش با سیاست و روابط بین الملل و جنبه های مختلف و اثرات متقابل این رابطه ها.
ورزش در دیپلماسی عمومی به عنوان ابزاری موثر و صلح آمیز برای توسعه روابط بین المللی مورد تاکید است، خصوصاً برای آن دسته از کشورهایی که دارای فضای سرد سیاسی متقابلی هستند می تواند موجب تلطیف و عادی سازی رابطه میان دو کشور شود. از لحاظ تاریخی از ورزش و جذابیت آن به عنوان یک روش برای پیشبرد برنامه های سیاسی استفاده می شود.
می توان گفت سیاست در اساس شکل گیری رویدادهای ورزشی، چون المپیک موثر بوده به گونه ای که از چندین روز پیش از برگزاری بازی ها المپیک باستان تعاملات نظامی و جنگی بین دولت شهرهای یونان متوقف می شد تا بازی ها در صلح کامل برگزار شود. هیتلر در سال 1936 زمینۀ برگزاری هر چه باشکوه تر المپیک را فراهم آورد تا بستری برای تبلیغ حزب سیاسی خود باشد. سیاه پوستان در المپیک 1968 مکزیک با اجرای حرکات خاص، ضدیت خود را با سیاست های نژاد پرستانه آمریکا نشان دادند. درسال1971 نیکسون رئیس جمهور وقت ایالات متحده برای آغاز دوباره روابط میان دو کشور آمریکا و چین نسبت به اعزام تیم پینگ پنگ ایالات متحده به کشور چین اقدام نمود که فصل جدیدی را در روابط مردم ایالات متحده و چین باز کرد. از این عمل سیاسی دولت ایالات متحده تحت عنوان دیپلماسی پینگ پنگ یاد می شود.
بهره گیری دولت ژنرال های آرژانتین از جام جهانی 1987 مثال مهم دیگری است. این دولت کوشید با برگزاری باشکوه این جام از سوی و قهرمانی در آن از سوی دیگر، چهره مثبتی را از این رژیم عرضه کند و با ایحاد نوعی همگرایی ملی و تهیج احساسات، خود را مشروع جلوه دهد.
تحولات در اتحاد شوروی و بلوک شرق کمونیست پس از به قدرت رسیدن میخائیل گورباچوف در شوروی نیز زمینه فروریختن دیوار برلین و اتحاد دوباره دو آلمان را فراهم ساخت. در این میان دو آلمان در سال 1990 یک تیم مشترک روانه بازی ها کردند.
تحریم بازی های المپیک مسکو (1980) و لس آنجلس (1984) از سوی ایران به ترتیب به دلیل اشغال افغانستان توسط روس ها و زورگویی های آمریکا به کشورمان و عدم رویایی ورزشکاران ایرانی در مقابل حریفان رژیم غاصب صهیونیستی بدلیل نامشروع بودن موجودیت این رژیم اشاره کرد. مورد آخر از آن جهت حائز اهمیت است که در فضای دیپلماسی عمومی از طریق ورزش می توان به اثبات غاصب بودن این رژیم جعلی پرداخت و آن ها را در هر دو عرصه دیپلماسی رسمی و دیپلماسی عمومی به رسمیت نشناخت.
در سال 1998 نیز کشتی گیران آمریکایی نخستین ورزشکاران آمریکایی بودند که پس از ماجرای گروگان گیری اعضای سفارت آمریکا در تهران که حدود 20 سال قبل از آن اتفاق افتاده بود، در ایران به رقابت پرداختند و مورد استقبال و تشویق تماشاگران ایرانی قرار گرفتند. جان مارکس، کارشناس حل بحران بر این باور است که رقابت کشتی گیران آمریکایی در ایران، نمونه یی است که نشان می دهد چگونه ورزش می تواند به عنوان یک وسیله موثر برای مقابله با بحران مورد استفاده قرار گیرد.
تماس های ورزشی به خصوص در دو رشته فوتبال و کشتی مهم ترین تماس های دو دولت ایران و آمریکا در حوزه های به ظاهر غیرسیاسی بوده که به دلیل سیاست های خصمانه دولت آمریکا علیه دولت ایران تا کنون نتوانسته نقشی در برقراری رابطه میان دو طرف همانند دیپلماسی پینگ پنگ داشته باشد.
یکی از مهمترین چالش های جامعه ایران در سال های اخیر، تحریم های اقتصادی و سیاسی است. بدین جهت، کشور علی رغم تمام توانمندی ها برای حضور در معادلات جهانی، نتوانسته جایگاه مطلوبش را به دست آورد. این مطالبه که ایران چگونه می تواند حضور خودش را بر نقشه ی جغرافیای انسانی اثبات کند یک دغدغه ی ملی به شمار می رود.
کشور ما نیز ساز و کارهایی برای راهبری دیپلماسی ورزشی در نظر گرفته است مانند: تاسیس فدراسیون ورزش همبستگی زنان مسلمان در سال 1370، تاسیس فدراسیون ورزشی غرب آسیا در سال 1376 و تاسیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای در سال 1383. به نظر می رسد این اقدامات علی رغم موفقیت های نسبی نتوانسته اند نقش مطلوبی در توسعه روابط بین الملل داشته باشند.
هر چند ورزش از قلمروهای دیگر جامعه ی بشری مستقل و مجزا نبوده و نیست، اما ساز و کارهای بین المللی دنیای ورزش این امکان را به وجود آورده است که فرصت بی مانندی برای دور زدن تحریم ها و مقابله با سیاست انزوا و گسترش تعاملات در عرصه های بین المللی فراهم نماید. ورزش می‌تواند فرصت یکتایی برای خودنمایی جامعه ی ایرانی در عرصه ی بین المللی، علی رغم وجود تحریم های گسترده اقتصادی و سیاسی، فراهم آورد، همچنین بوسیله ورزش می تواند روابط شکننده خود، با کشورهایی که با آن ها رابطه دیپلماتیک رسمی وجود ندارد را حفظ کرد و در صورت لزوم زمینه گسترش آن را فراهم آورد.

نتیجه‌گیری

هر اندازه اهمیت ورزش در زندگی اجتماعی بیش‌تر می‌شود و آثار و تبعات آن بر روابط و تعاملات در سطوح مختلف به‌ویژه دولت‌ها و ملت‌ها افزایش می‌یابد، ضرورت توجه به آن در رشته روابط بین‌الملل نیز بیش‌تر می‌شود. ارتباط ورزش و سیاست مدت‌هاست که به انحای مختلف دیده می‌شود و علی‌رغم همه توصیه‌ها و تاکیدات، سیاست بر ورزش و متقابلاً ورزش بر سیاست به‌نوعی دیگر تاثیرگذار است و امروزه می‌توان شاید از آن هم جدی‌تر به ارتباط متقابل ورزش و روابط بین‌الملل اشاره کرد. ورزش از جنبه‌های مختلف با روابط بین‌الملل در ارتباط است و برخی از کارکردهای ورزش می‌تواند برای محققین روابط بین‌الملل مهم و قابل توجه باشد.

نقش ورزش در دولت‌سازی و ملت‌سازی، سیاست هویت‌سازی و تحکیم هویت ملی، کسب اعتبار و افزایش پرستیژ ملی، دیپلماسی و سیاست خارجی، مقاومت و ابراز وجود، کنترل اجتماعی و کاهش خشونت، صلح‌سازی و حفظ و افزایش امنیت، گسترش ارتباطات و بسط فرهنگ تفاهم و تعامل، درآمدزایی و توسعه از جمله کارکردهایی هستند که می‌تواند مورد توجه مطالعات روابط بین‌الملل قرار گیرد. هم چنین به‌جز این مباحث، می‌توان به افزایش نقش سازمان‌ها و نهادهای غیرحکومتی بین‌المللی فعال در عرصه ورزش در سطح جهان و خودنمایی آن‌ها در قامت بازیگران تاثیرگذار بین‌المللی که روز به روز بر نقش آن‌ها نیز افزوده می‌شود، اشاره کرد. بدون تردید جا دارد که در رشته روابط بین‌الملل در قالب مطالعه نقش بازیگران بین‌المللی به نقش این بازیگران جدید نیز بیش‌تر توجه شود. ورزش می‌تواند عرصه‌ای برای گسترش و تحکیم وابستگی متقابل بین ملت‌ها باشد و در ترویج اندیشه بین‌الملل‌گرایی صلح‌طلب مؤثر باشد. چنین کارکردی می‌تواند بیش از پیش مد نظر کسانی باشد که به موضوع صلح جهانی علاقه‌مند هستند. از ورزش می‌توان برای فراهم کردن زمینه تفاهم و گفت‌وگو و آماده کردن بستر مناسب برای مدیریت و حل و فصل منازعه‌ها و بحران‌ها در سطوح مختلف استفاده کرد. ورزش می‌تواند به‌خوبی نقش پیش‌قراول یا سفیر صلح باشد. به‌تدریج در ورزش زمینه برای شکل‌گیری و تقویت رژیم‌های بین‌المللی آماده می‌شود، رژیم‌هایی که می‌توانند نقش مهمی در ترویج ارزش‌های انسانی و اخلاقی ایفا کنند. این نیز موضوعی است که می‌تواند مورد توجه محققینی قرار گیرد که به بحث رژیم‌های بین‌المللی علاقه‌مند بوده و یا به جنبه‌های هنجاری و اخلاقی روابط بین‌الملل تمایل نشان می‌دهند.

در کل اثرگذاری ورزش خصوصاً برخی از رشته‌های بسیار پرطرفدار مانند فوتبال از جنبه‌های مختلف چنان افزایش یافته است که رشته روابط بین‌الملل نمی‌تواند از آن غفلت نماید. برای درک جامع و بهتر سیاست بین‌الملل و روابط بین‌الملل، لازم است که رشته روابط بین‌الملل از لحاظ موضوعی، مفهومی و پژوهشی قلمروی مطالعه و چشم‌انداز خود را وسعت بخشد و صرفاً به همان مفاهیم و موضوعات مسلط همیشگی امنیت‌محور و دولت‌محور بسنده نکند. امروزه تئوریزه کردن ورزش در روابط بین‌الملل از جمله ضرورت‌های پیشاروی محققین و اندیشمندان روابط بین‌الملل بوده و نظریه روابط بین‌الملل بایستی هم‌چون همیشه که خود را با توجه به تحول و تغییر در روابط و تعاملات اجتماعی و انسانی سازگار می‌سازد، امروزه امکان طرح مقوله ورزش در روابط بین‌الملل را افزایش دهد، چون ورزش می‌تواند جنگ بدون تیراندازی باشد، یا جایی بین اقتصاد و جنگ قرار گیرد و از همه مهم‌تر صحنه‌ای برای اعتلای تفاهم، دوستی و صلح بین ملت‌ها باشد.


منابع:
1- ملکوتان، مصطفی. ورزش و سیاست. فصلنامه سیاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی. شماره 39. تابستان 1388. 316-301.
2- گودرزی، محمود. اسدی، حسن. خبیری، محمد. دوستی، مرتضی. سیاست و ورزش. انتشارات موج قلم. چاپ اول. 1391.
3- فاضلی، حبیب اله. ورزش و سیاست هویت. پژوهش‌نامه علوم سیاسی. شماره 7. بهار 1391. 174-151.
4- حسینی، سید امیر. ورزش و دیپلماسی عمومی. 1388. دسترسی از:http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=79762. 13 دی ماه 1388.
5- عزیزی خادم، شهاب الدین. دیپلماسی ورزش و دولت تدبیر و امید. روزنامه اعتماد. 03/05/1392.


مبلغ واقعی 29,000 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 23,200 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 641

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن مولف: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی مناسب برای گرایش های مختلف رشته روانشناسی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 329 ...

مجموعه کامل برترین برنامه های ردیابی و کنترل

مجموعه کامل برترین برنامه های ردیابی و کنترل

این فایل شامل: 3 برنامه اندروید از بهترین برنامه های ردیابی و کنترل گوشی همسر و فرزند بهمراه یک آموزش تصویری از نصب و راه اندازی بهترین برنامه ردیابی و کنترل گوشی می باشد. همه برنامه ها دارای امکانات حرفه ای و رایگان می باشند. ...

کتاب کامل روانشناسی رشد مدرسان شریف (ویژه کنکور

کتاب کامل روانشناسی رشد مدرسان شریف (ویژه کنکور

کتاب کامل روانشناسی رشد مدرسان شریف مولفان: دکتر محسن طالب زاده اندیشه واحدی ویژه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم تربیتی و روانشناسی و آزمون های استخدامی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 392 ...

مجموعه سوالات کارشناسی ارشد مدرسان شریف آزمون

مجموعه سوالات کارشناسی ارشد مدرسان شریف آزمون

مجموعه سوالات کارشناسی ارشد آزمون های 1380 تا 1392 مجموعه روانشناسی با پاسخ تشریحی (چاپ ششم مدرسان شریف پائیز 1392) شامل دروس: متون روانشناسی به زبان انگلیسی، آمار و روش تحقیق، روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی، روانشناسی رشد، علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی، روانشناسی صنعتی ...

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

عنوان کتاب: تئوری انتخاب نویسنده: دکتر ویلیام گلسر گوینده: دکترعلی صاحبی فرمت فایل ها: pdf ، mp3 تعداد فایل ها: 93 حجم کل فایل ها: 846 مگابایت مدت زمان پخش: 23 ساعت تعداد صفحات: 430 زبان: فارسی توضیحات: تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر بر این اصل استوار است که ...

دانلود رایگان کتاب نجات از مرگ مصنوعی pdf

دانلود رایگان کتاب نجات از مرگ مصنوعی pdf

معرفی کتاب:(نجات از مرگ مصنوعی)کتابی ارزشمند حاوی شش مقاله گرانبها درباره پزشکی سنتی -بخشی از فهرست: - یک مطلب قابل پروا اشخاصی که امروزه دچار به بیماری چشم هستند، -پرهیز عمومی ااز غذاهای مولد سوداا و غیره، -امراضی که از زیدی تباهی خون فرآوری می شود، -درر مرض صداع (درردسر) -در ...

دانلود کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی - pdf -

دانلود کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی - pdf -

دانلود کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی - pdf - (سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن) ماکسول مالتز کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنــی سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن مولف: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی مناسب برای گرایش های مختلف رشته روانشناسی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 329 ...

دانلود کتاب صد سال تنهایی از گابریل گارسیا مارکز

دانلود کتاب صد سال تنهایی از گابریل گارسیا مارکز

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط ملت عشق رمان مرغ دریایی ...

دانلود سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی با فرمت

دانلود سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی با فرمت

دانلود سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی با فرمت های Word، PDFو Excel در اين پست سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی کارفرما با کارگر یا کارمند با فرمت های ورد(Word)، پی دی اف (PDF)و اکسل(Excel) قابل ويرایش را با قيمت بسيار ناچيز جهت دانلود خدمت شما عزیزان قرارداده ايم. پس از خریداری ...

دانلود رایگان کتاب جهان همچون اراده و تصور pdf

دانلود رایگان کتاب جهان همچون اراده و تصور pdf

معرفی کتاب:(جهان همچون اراده و تصور) نویسنده:آرتور شوپنهاور تعداد صفحات:635 حجم فایل:57مگابایت فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:انگلیسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 توجه:متن کتاب انگلیسی می باشد ...

کتاب فارسی تئوری و مسائل ارتعاشات مکانیکی

کتاب فارسی تئوری و مسائل ارتعاشات مکانیکی

کتاب فارسی تئوری و مسائل ارتعاشات مکانیکی برخی سرفصل ها معرفی پدیده ارتعاش فرایند تحلیل ارتعاشات سیستم های یک درجه آزادی اصل پایستگی انرژی سیستمهای دو و چند درجه آزادی معادله لاگرانژ ارتعاش آزاد یک سیستم میرا مسائل ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

کتاب کامل مبانی مدیریت اسلامی تالیف محمدرضا

دانلود کتاب کامل مبانی مدیریت اسلامی کتاب کامل مبانی مدیریت اسلامی تالیف محمدرضا سرمدی ...

نکات کلیدی و جامع درس «شناخت اماکن تاریخی ایران»

نکات کلیدی و جامع درس «شناخت اماکن تاریخی ایران»

شناخت اماکن تاریخی ایران از جمله منابع آزمون جامع راهنمایان گردشگری در گروه ایرانگردی، جهانگردی است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «تاریخ فرهنگ ایران» تالیف دکتر رضا نوری شادمهانی می باشد که توسط انتشارات مهکامه در 360 صفحه منتشر شده ...

خدای جنگ 2 ps2 برای اندروید

خدای جنگ 2 ps2 برای اندروید

دانلود بازی God of War2 برای اندروید بازی خدای جنگ God Of War 2 سر انجام پس از مدتی انتظار برای اندروید منتشر شد. بازی خدای جنگ God Of War 2 سر انجام پس از مدتی انتظار برای اندروید منتشر شد.بدون شک همه شما و مخصوصا کسانی که کنسول نسل دوم شرکت سونی را دارا بوده اند تنشان به تنه خدای جنگ ...

فاکتور هوشمند تحت اکسل با گرافیکی زیبا (حرفه ای و

فاکتور هوشمند تحت اکسل با گرافیکی زیبا (حرفه ای و

در هر کسب و کاری وجود فاکتور تبادل کالا یک ضرورت غیر قابل انکار است فرقی نمی­ کند که معاملات جزئی یا کلی باشند در هر صورت باید فاکتورهای خرید فروش در بازار طبق استاندارد قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده باشد. در این پست قصد دارم برنامه تحت اکسل صدور فاکتور رسمی و ...

دانلود جزوه آمار و روش تحقيق دکتر حبيبي

دانلود جزوه آمار و روش تحقيق دکتر حبيبي

دانلود جزوه دست نویس آمار دکتر حبيبي آمار و روش تحقيق روانشناسي براساس تدريس کارگاه ...

کلید نمره گذاری فرم بلند نئو neo ( کلید نمره گذاری +

کلید نمره گذاری فرم بلند نئو neo ( کلید نمره گذاری +

پرسشنامه شخصیتی نئو- فرم 240 سوالی – NEOPI-R تعداد سوالات: 240 تعداد صفحات: 7 (پرسشنامه) + 4 (پاسخنامه-کلید نمره گذاری-تفسیر) شامل: پرسشنامه + پاسخنامه + کلید نمره گذاری + تفسیر نوع فایل: (پاسخنامه-کلید نمره گذاری-تفسیر) WORD + (پرسشنامه) PDF ...

کتاب PDF رسم فنی و نقشه های صنعتی یک (1) ویرایش جدید

کتاب PDF رسم فنی و نقشه های صنعتی یک (1) ویرایش جدید

کتاب PDF رسم فنی و نقشه های صنعتی یک (1) ویرایش جدید نوشته احمد متقی پور - مبین متقی پور ...

طرح کامل توجیهی پرورش متراکم ماهیان گرمابی (

طرح کامل توجیهی پرورش متراکم ماهیان گرمابی (

طرح کامل توجیهی پرورش متراکم ماهیان گرمابی (کپور) ویرایش 99 تجهیزات مورد نیازطرحبا توجه به نوع فعالیت ، طراحی استخرها انجام می گیرد وتاسیسات و تجهیزات موردنیازنیز بر اساس میزان تراکم ماهی ووضعیت کمی و کیفی آب طراحی و نصب می گردند.نظر به استفاده مجدد از آب بازیافتی ، ...

آموزش فعال کردن چشم سوم

آموزش فعال کردن چشم سوم

چشم سوم دروازه ای بین دنیای ماوراء و دنیای مادی است و می توان با چشم سوم کارهایی مانند طی الارض ، دیدن مسافت های دور ، خواندن و کنترل ذهن افراد ، دیدن موجودات ماورایی و خیلی کارهای فوق العاده دیگر... انجام داد. چشم سوم نیرویی نهفته در بدن همه انسان ها است که می توان با انجام ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

دانلود رایگان کتاب ما نمیمیریم گفتگوی عجیب جرج

دانلود رایگان کتاب ما نمیمیریم گفتگوی عجیب جرج

(ما نمیمیریم)زامیاتین در ما دنیایی را به تصویر میکشد که ملت در آن نه به اسم که با عدد و حرف ،(ما نمیمیریم) حرف مصوت برای زنان، و حرف نامصوب برای مردان خوانده میشوند و در شهری شیشه ای و غرق در نور، در خانه های مکعب شکل به هم چسبیده، به سر می برند. (ما نمیمیریم)در خیابان های کاملا سر ...

جزوه کنکور مدارهای الکتریکی دکتر کارو زرگر

جزوه کنکور مدارهای الکتریکی دکتر کارو زرگر

دکتر کارو زرگر مولف کتابهای مدارهای الکتریکی انتشارات پوران پژوهش و یکی از معروفترین اساتید درس مدار کنکور کارشناسی ارشد میباشند که جزوه کلاس کنکور ایشون در 190 صفحه با کیفیت عالی خدمتتون ارایه میشود. ...

استان فارس - کافی نت سها - 07144532022

کلیه حقوق این سایت برای مدیر و نویسنده سایت محفوظ است. دوستانی که مایل هستند می توانند از طریق بازاریابی با ما همکاری نمایند.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما