کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سُها * * * تهیه و ارائه انواع مقالات ، پروژه های دانشجویی ، تحقیق ، پاورپوینت ؛ با قیمت های مناسب

آمار سایت

نظرسنجی سایت

نظر شما در مورد سایت soha20.ir چیست؟

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 78
  • بازدید دیروز : 314
  • بازدید کل : 247989

حسابرسی دولتی


حسابرسی دولتی

پاورپوینت با موضوع حسابرسی دولتی در 15 اسلاید به همراه تصاویر مرتبط

 

بخشی از متن :

مقدمه ای بر حسابرسی دولتی:

امروزه در بسیاری از کشور ها حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) جایگاه بسیار ویژه ای دارد. این اتفاق به علت اهمیت و توجه بالای مردم در مورد اموال، ثروت ها و حقوق دولتی خود است. البته باید اشاره کرد که این مدل حسابرسی فقط مربوط به بحث های مالی نیست. به طور کلی به علت افزایش سو استفاده ها، تقلب ها و کلاهبرداری ها، بحث بازرسی در بسیاری از بخش ها مورد توجه قرار گرفته است.

 

حسابرسی (AUDITING) چیست؟

حسابرسی (AUDITING) فرآیندی است که طی آن اسناد، مدارک و گزارشات تهیه شده توسط یک شرکت و یا نهاد های دولتی و خصوصی را جم آوری کرده و سپس به تحلیل و برسی آن می پردازند. با انجام این فرآیند اشتباهات عمدی و سهوی موجود در گزارشات مشخص می شوند. این کار برای جلوگیری از کلاهبرداری و تقلب، مورد استفاده قرار می گیرد. همین مسئله باعث ایجاد اعتماد مردم، سرمایه گذاران و نهاد های دولتی می شود. حسابرسی را با نام های ممیزی، بازرسی و رسیدگی نیز می شناسند.

 

تفاوت حسابرسی و حسابداری:

در بازرسی، حسابرسان اسناد و مدارک تهیه شده توسط حسابداران را مورد برسی قرار می دهند. از این رو می توان گفت که حسابرس فردی است که بر روی کار حسابداران نظارت می کند. به همین علت نیز نباید یکی از افراد حسابدار را به عنوان بازرس انتخاب کرد.

 

حسابرس:

حسابرس باید در زمینه حسابداری، اصول، استاندارد ها و سیستم های مالی آن تحصیلات و شناخت داشته باشد. همچنین داشتن تحصیلات و تجربه در زمینه حسابرسی نیز از شرایط ورود به این شغل است. در بسیاری از کشور ها نهاد ها و سازمان های خاص و مشخصی یک گواهینامه صلاحیت به حسابرس می دهند. به دلیل حساس و قابل توجه بودن بازرسی به خصوص حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) ، نه تنها حسابرس گواهینامه خود را از دست می دهد، بلکه با جرایم سنگینی نیز رو به رو می شود.

 

انواع حسابرسی:

بر اساس اهداف و بخش های مورد تمرکز در شرکت ها، ممیزی به انواع مختلفی تقسیم می شود. بعضی از این موارد عبارتند از:

v بازرسی داخلی v جسابرسی رعایتی v ممیزی عملیاتی v بازرسی قانونی v رسیدگی صورت های مالی

 

حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) چیست؟

این نوع حسابرسی، نظام یا سیستمی است که بر روی معاملات و فعالیت های شرکت ها، نهاد ها و حتی وزارت خانه های دولتی نظارت دارد. البته حتی شرکت های و بخش های خصوصی که از بودجه دولتی نیز استفاده می کنند، تحت این نوع از بازرسی قرار می گیرند. به طور کلی در ممیزی دولتی برسی می شود که آیا شرکت یا نهاد بر اساس برنامه بودجه مالی کشور کار کرده و به اهداف از پیش تعیین شده دست یافته است یا خیر.

 

بازرسی دولتی به منظور اظهار نظر در مورد مواردی مانند:

گزارشات و صورت های مالی فعالیت های اقتصادی شرکت ها و نهاد ها بر اساس اصول حسابداری دولتی تدوین و تهیه شده است یا خیر.

ایا کنترل های داخلی و روش های نظارتی بر روی قوانین و مقررات که مورد استفاده قرار گرفته اند، بازدهی لازم و عملکردی مناسب دارند.

نهاد ها و دستگاه های دولتی از نظر پیشرفت کار، استفاده درست از منابع انسانی، مالی و فیزیک، تحقق اهداف و طرح های از پیش تعیین شده و حفاظت و ارائه به موقع مدارک مالی، اطلاعاتی، گزارش ها و دارایی های تکمیل شده از شرایط مناسبی برخوردار هستند یا خیر.

 

حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) به علت توجه مردم خبرگذاری ها و دنیا به مسائل فساد و کلاهبرداری های دولتی، بسیار مورد توجه قرار دارد. از این رو بازرسی دولتی بسیار حساس و پیچیده تر از بقیه حسابرسی ها است.

 

اهداف حسابرسی دولتی:

به طور کلی ممیزی دولتی نیز به منظور جلوگیری از هر نوع سواستفاده، کلاهبرداری و تقلب انجام می گیرد. بازرسی دولتی برای ایجاد حس اطمینان از فعالیت های نهاد ها انجام می شود. این برسی ها معمولا به شکل و هدف زیر صورت می گیرند.

ü برسی رعایت قوانین و مقررات دولتی در زمینه مالی و حاسبرسی ü برسی و تحقیق در مورد میزان دستیابی به اهداف تعیین شده ü ارائه منصفانه و قابل قبول صورت های مالی ü بازرسی در مورد میزان استفاده از منابع و بهینه بودن آن

 

انواع ممیزی دولتی:

حسابرسی مالی:

شامل حسابرسی صورت های مالی و دیگر گزارشات مالی می شود. این مقوله خود بسیار گسترده و پیچیده است. اما به طور کلی بازرسی مالی به منظور برسی وضعیت مالی شرکت، تمامی مبادلات و توافق های صورت گرفته و عدم وجود هر گونه اشتباه در صورت های مالی، انجام می شود. از دست آورد های آن نیز می توان به دستیابی به اعتماد نهاد های بالادستی و مردم، برای دریافت سرمایه جدید به صورت وام یا سرمایه گذاری، اشاره کرد.

 

حسابرسی عملیاتی:

بازرسی عملیاتی به میزان کارایی سیستم و صرفه جویی در هزینه ها، ارتباط دارد. این نوع ممیزی در واقع از نوع خدمات مشاوره ای برای مدیریت به حساب می آید. حسابرسی عملیاتی می تواند بخش هایی از بازرسی مالی را نیز در بر بگیرد. در این بخش از حسابرسی دولتی، بازرسان به شکل سیتماتیک فعالیت های یک سازمان یا نهاد دولتی و یا بخشی از آن را مورد برسی قرار می دهند.

 

اهداف این فرآیند به شکل زیر است.

Ø عملکرد بخش یا واحد مورد بازرسی، ارزیابی می شود. Ø ایرادات و نواقص سیستم کشف و مشخص می گردند. Ø با ارائه اصلاحات و پیشنهاد ها سیستم کاری شرکت پیشرفت می کند. Ø ارزیابی منصفانه و بی طرفانه عملکرد سیستم ارائه می شود. Ø برسی میزان رعایت اهداف، سیاست ها و برنامه های تعیین شده برای شرکت. Ø اعلام میزان قابل اطمینان بودن گزارشات ارائه شده توسط سیستم شرکت.

 

تفاوت های بازرسی مالی و عملیاتی:

در حسابرسی مالی هدف برسی صورت های مالی و ارزش دادن به آن ها می باشد. اما در رسیدگی عملیاتی، حسابرسان، به دنبال کشف فرصت هایی برای بهبود عملکرد شرکت و ارائه روش ها و پیشنهادات کارآمدتر هستند.

در ممیزی مالی از ارائه پیشهادات در گزارش نهایی به صورت محدودی استفاده می شود. اما در حسابرسی عملیاتی در انتهای کار و پس از دریافت گزارشات نهایی، به طور معمول مدیران از حسابرس درخواست ارائه پیشنهادات را می کنند.

ممیزی عملیاتی ممکن است به ارائه نقاط قوت و ضعف سیستم نیز خطم شود.

 

شرکت ها و سازمان های دولتی:

از آنجایی که حسابرسی دولتی مخصوص به نهاد ها، شرکت ها و سازمان های دولتی می شود، باید بتوان آن ها را تشخیص داد. به طور کلی موسسات دولتی باید به شکل زیر باشند.

 

v از تشکیلات و سازمان مشخصی بهره ببرند. v به صورت قانونی ایجاد شده باشند. v زیر نظر یکی از قوا فعالت داشته باشند. v از عنوان وزارت خانه بهره نبرند.

شرکت های دولتی، واحد های سازمانی هستند که به صورت قانونی ایجاد شده و پنجاه درصد از سهم و سرمایه آن ها برای دولت است.

 

چه کسانی از حسابرسی دولتی استفاده می کنند؟

استفاده کنندگان داخل سازمانی:

مسئولین برنامه ریزی: با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق و صحیح، به برنامه ریزی بودجه مورد نیاز سازمان می پردازند. این افراد یکی از مهم ترین بخش های استفاده کننده از ممیزی دولتی هستند.

رئیس یا مدیر موسسه: این افراد اطلاعات مالی شرکت را به صورت خلاصه دریافت می کنند. با برسی این اطلاعات یک دید کلی به وضعیت شرکت تحت مدیریت خود دارند.

مدیران سطوح میانی: این مدیران با استفاده از اطلاعات حسابداری و مالی، برنامه ریزی واحد تحت مدیریت خود را انجام می دهند.

بازرسان و حسابرسان داخلی: همان طور که گفته شد این افراد برای بازرسی و برسی حساب های مالی و فعالیت های انجام شده شرکت به این اطلاعات نیاز دارند.

 

­ استفاده کنندگان خارج سازمانی:

هیئت دولت: به منظور نظارت بر سازمان ها، هیئت دولت از گزارشات حسابرسی دولتی استفاده می کند.

مجلس و نمایندگان: نمایندگان مجلس تمامی کشور ها به منظور نظارت بر اجرای برنامه بودجه و کنترل برنامه های مصوبه خود از این اطلاعات استفاده می کنند.

حسابرسان مستقل: دیوان محاسبات کشور برای ارائه گزارش تفریق بودجه از حسابرسان خارجی استفاده می کند.

مردم: مردم با کمک گزارش تفریق بودجه کشور می توانند به اطلاعات بازرسیه دولتی دسترسی داشته باشند.

 

و ادامه ..................

..........

....

جمع بندی:

همان طور که در این مقاله گفته شد حسابرسی دولتی مبحثی بسیار مهم است. به شکلی که می تواند باعث ایجاد اعتماد یک ملت به دولت کشور خود شود. همین مسئله نیز اهمیت و دقت این فرآیند را بالا برده است. ممیزی دولتی به علت فواید زیاد، بر اساس قانون و نیاز مجلس و دولت صورت می گیرد. آشنایی با این حسابرسی برای مردم نیاز می شود. چرا که این مقوله بخشی از حق و حقوق آن ها حساب می شود.

 


مبلغ واقعی 39,000 تومان    5% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 37,050 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۱               تعداد بازدید : 697

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

فارسی ساز بازی Spider Man 2 (PC)

    فارسی ساز بازی Marvels Spider-Man 2 PC - دارای ترجمه تمامی متن ها - ترجمه عامیانه و واضح- فونت مناسب بازی و خوانا معرفی بازی بازی اسپایدرمن 2 (Marvel’s Spider-Man 2) یک بازی سوم شخص در ژانر اکشن ماجراجویی و جهان باز است که در سال 2023 توسط استودیو Insomniac Games ساخته شده و منتشر شده ...

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی شهر برازیلیا در 33 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی شهر برازیلیا در 33 اسلاید

برازیلیا پایتخت کشور برزیل است. ساخت این شهر به این علت بود که می‌خواستند محل پایتخت برزیل که پیش از آن شهر ریو دوژانیرو بود را تغییر داده و بیشتر به مرکز و غرب کشور بیاورند تا پیشرفت را به مناطق داخلی‌تر برزیل توسعه دهد. برای این تغییر پایتخت نیروی کاری عظیمی از سراسر ... ...

پاورپوینت هر آنچه که لازم است در مورد گربه‌ها بدانید

توضیحات : پاورپوینت هر آنچه که لازم است در مورد گربه‌ها بدانید دارای 34 اسلاید در قالب پاورپوینت قابل ویرایش فونتهای مورد استفاده B Jadid و b Mitra   فهرست مطالب : گربه‌ها و تاریخچه آنها انواع نژاد گربه طول عمر گربه رابطه طول عمر گربه‌ها با نژاد آنها تأثیر شیوه زندگی بر ...

ارتباط افسردگی ،شادکامی با سبک های دفاعی در نوجوانان پسر دبیرستانی

ارتباط افسردگی ،شادکامی با سبک های دفاعی در نوجوانان پسر دبیرستانی

این پایان نامه شامل 103 صفعه و بصورت word می باشد         فهرست عنوان . صفحه چکیده.................................................................................................................................................................1 فصل اول : طرح ... ...

پاورپوینت نظریه ی یادگیری پیاژه

پاورپوینت نظریه ی یادگیری پیاژه با فرمت pptx ودر 21 اسلاید قابل ویرایش قسمتی از متن پاورپوینت نظریه ی یادگیری پیاژه تعریف یادگیری   معروفترین تعریف از یادگیری: یادگیری ؛ فرآیند ایجاد تغییر نسبتا پایدار در رفتار یا توان رفتاری فرد ، که حاصل تجربه است.) سیف،تربیتی نوین91) چرا ...

استند تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان

استند تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان

فایل لایه باز استند تسلیت شهادت رئیس جمهور ... ...

کارت ویزیت لایه باز رنگی مشکی زرد قرمز آبی جدید و شیک

کارت ویزیت لایه باز رنگی مشکی زرد قرمز آبی جدید و شیک

این کارت ویزیت به صورت لایه باز وکتور با کیفیت بسیار عالی و قابلیت ویرایش کامل در نرم افزارهای گرافیکی است. از این طرح لایه باز می توانید در طراحی انواع کارت ویزیت های شخصی،اداری، شرکتی و سایر مشاغل استفاده کنید.   سرآشپز،کارت ويزيت سرويس مدارس،کارت ويزيت سريال دار،کارت ... ...

دانلود کتاب صوتی 21 درس برای قرن ۲۱م یووال نوح هراری

در کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱ با حجم گسترده‌ای از اطلاعات روبرو هستیم که یووال با همان سبک خاص خود در اختیار ما قرار می‌دهد به نحوی که کتاب به هیچ وجه خسته‌کننده و یا گنگ نیست، همه‌چیز در عین سادگی و شفافیت پیش روی شماست. اما باید توجه داشته باشیم که در میان انبوه اطلاعات ...

دانلود پاورپوینت جوشکاری فراصوتی

پاورپوینت  پاورپوینت جوشکاری فراصوتی ...

بنر تسلیت شهادت رئیس جمهوری و همراهان

بنر تسلیت شهادت رئیس جمهوری و همراهان

بنر تسلیت شهادت رئیس جمهوری همراهان ... ...

دانلود جزوه نظام مهندسی آبیاری و زهکشی بخش طراحی سیستم های آبیاری بارانی

دانلود جزوه نظام مهندسی آبیاری و زهکشی بخش طراحی سیستم های آبیاری بارانی

دانلود جزوه نظام مهندسی آبیاری و زهکشی بخش آبیاری بارانیاین دوره را خود نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار کرده که این جزوه همان دوره استبخش طراحی سیستم های آبیاری بارانیدوره آموزش طراحی آبیاری بارانی مخصوص امتحان نظام مهندسیآزمونسازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع ... ...

تست مفید وعالی طرح کلی اندیشه اسلامی

تست مفید وعالی طرح کلی اندیشه اسلامی ۵۰ صفحه ...

دانلود کتاب صوتی آسیب شناسی روانی جیمز باچر و مینکا جلد اول

دانلود کتاب آسیب شناسی روانی جیمز باچر و مینکا جلد اول-جلد اول کتاب آسیب شناسی روانی بر اساس ویراست پنجم بر اساس dsm5 نوشته ی جیمز باچر، جیل هولی و سوزان مینکا و ترجمه ی یحیی سیدمحمدی در 551 صفحه و هفت فصل توسط انتشارات ارسباران به چاپ رسیده است. آسیب شناسی روانی ( روان شناسی ...

فسانه عجایب

فسانه عجایب

    کتاب فسانه عجایب زبان : فارسی تعداد صفحات : 234 حجم فایل : 76 مگابایت ... ...

دریافت فایل : فسانه عجایب

دانلود پاورپوینت قشر مخ

پاورپوینت قشر مخ ...

پاور پوینت اختلال لکنت زبان گفتار درمانی

پاور پوینت اختلال لکنت زبانگفتار درمانی ...

شمشیر دو ماهی سبک باگوا

شمشیر دو ماهی سبک باگوا

Hsing-I Bagua Essential Series - Double Fishes Sword Sha Guozheng   شمشیر دو ماهی شکلی شبیه به ماهی دارد که در تصویر باگوا ماهی یین یانگ را نشان می دهد، بنابراین به آن شمشیر دو ماهی می گویند. متعلق به سلاح کوتاه در باگوا است. به آن شمشیر اردک ماندارین Ziwu، شمشیر کمانی و ... ...

استان فارس - کافی نت سها - 07144532022

کلیه حقوق این سایت برای مدیر و نویسنده سایت محفوظ است. دوستانی که مایل هستند می توانند از طریق بازاریابی با ما همکاری نمایند.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما