کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سُها * * * تهیه و ارائه انواع مقالات ، پروژه های دانشجویی ، تحقیق ، پاورپوینت ؛ با قیمت های مناسب

آمار سایت

نظرسنجی سایت

نظر شما در مورد سایت soha20.ir چیست؟

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 92
  • بازدید دیروز : 314
  • بازدید کل : 248003

مدارک کتبی در حسابرسی


مدارک کتبی در حسابرسی

پاورپوینت با موضوع مدارک کتبی در حسابرسی در 15 اسلاید جامع و همراه با تصویر و منابع

 

بخشی از متن :

مدارک مورد نیاز در حسابرسی و حسابداری

اسناد و مدارک معتبر که به وسیله حسابرسان مستقل جمع آوری می‌شوند، طبقه بندی شده تا بدین طریق اظهار نظر در مورد صورت‌های مالی آسان‌تر شود.مدارک مورد نیاز در حسابرسی و حسابداری عبارتند از:

اسناد معتبر رسمی و غیر رسمی

مشاهدات عینی حسابرس

اظهارات اشخاص ثالث

اظهارات کارکنان و مقامات مؤسسه

محاسبات حسابرسی

رويدادها و اقدامات بعدى

 

اسناد معتبر رسمی و غیر رسمی

این اسناد به انواع و اقسام گوناگونی در می‌آید واز رایج ترین اشکال آن می‌توان به سندهاى دريافت و پرداخت، فاکتورهاى خريد و فروش، قراردادها، قبوض و حواله‌هاى انبار، رسيدهاى صادره از طرف فروشندگان، صورت‌جلسات مجامع عمومى و جلسات هيئت مديره اشاره کرد. هر گونه سندی که مورد صلاحیت حسابرس قرار می‌گیرند به عنوان مدرک حسابرسی دارای ارزش و اعتبار متفاوتی می‌باشد. به همین دلیل حسابرسان همیشه فقط به اسناد بسنده نمی‌کنند. بلکه همزمان با رسیدگی به آنها مسائل متعدد دیگری را در نظر پرورانده تا بتوانند به نتیجه ی مطلوب برسند.

مشاهدات عینی حسابرس

اغلب اوقات می توان صحت چیزی را که در صورتهای مالی درج شده با مشاهدات تعیین کرد که توسط شخص حسابرس صورت گرفته و یکی از قوی ترین مدارک حسابرسی محسوب می شود. از طریق آن می توان وجود دارایی های ثابت مثل زمین، انبار، فروشگاه، ساختمان و غیره را ثابت نمود. لازم به ذکر است در مورد دارایی‌های دیگر از جمله حسابهای دریافتنی و یا دارایی های نامشهود مانند سر قفلی مشاهده عینی قابل اثبات نیست.

اظهارات اشخاص ثالث

این اظهارات که می تواند کتبى يا شفاهى باشد، اکثراً براى تأئيد موجودیت يا واقعه‌اى که درحال رسيدگى می‌باشد کمک قابل‌توجهى مى‌کند. البته صلاحیت اشخاص ثالث نیز مهم می باشد، که باید اولاً صلاحیت حرفه ای اخلاقی و تجاری تایید کننده داشته یاشد و ثانیاً اظهاراتش دست اول و بدون واسطه باشد.

اظهارات کارکنان و مقامات مؤسسه:

به منظور تأیید یک مورد خاص، حسابرس می تواند به اظهارات رسمی یا غیر رسمی کارکنان و مقامات مؤسسه درحال بررسی ارجاع کند. چرا که برخی مواقع تنها راه رسیدن به جواب مطلوب پرسش از مسؤولان و مقامات ارشد آن‌ها خواهد بود. لذا در اکتساب چنین مدارکی وظیفه حسابرس بسیار سنگین قلمداد می‌شود. زیرا بر اساس مدارک حسابرسی قابل اعتمادی که قرار است از دست اندرکاران مؤسسه بدست آورد، لازم است سوالات خود را بدون ابهام طرح کند، سپس نسبت به پاسخ‌ها را برحسب میزان تجربه و علمی که دارد قضاوت کند تا هر گونه پاسخ نامربوط حذف شود.

محاسبات حسابرسی

در تمامی مواردى که عمليات حسابدارى به محاسباتى بستگی دارد که در قسمت‌هاى مختلف مؤسسه از بخش حسابدارى تا مراکز توليد به‌عمل آمده است، منطقی ترین و مطمئن ترین راه برای کسب اطمینان از صحت حسابداری این است که خود حسابرس دست به جمع آوری اطلاعات و محاسبات و بررسی داده‌های استخراج شده بزند.

رويدادها و اقدامات بعدى

عمده ی مدارک حسابرسی بعد از پایان سال مالی و قبل از خاتمه عملیات حسابرسی بدست می آید بنابراین ممکن است، نظر حسابرس در مورد نتایج صورت‌های مالی نسبت به رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه تغییر کند که معمولاً شامل دو گروه می‌شود. گروه اول وقایعی که شرط وقوع آنها در تاریخ ترازنامه یا قبل از آن ایجاد شده است و گروه دوم که شرایط وقوع آنها بعد از تاریخ ترازنامه ایجاد شده است.

اطلاعات و مدارک حسابرس ديگر

üتكنيكهای حسابرسی ü شمارش بازرس عينی ü اخذ تاييديه از اشخاص ثالث ü سند رسمی ü مداقه (دقت عمل بيشتر ) ü محاسبه مجدد ü پرس و جو ü رديابی ü تطبيق اطلاعات مربوط به يكديگر ü رسيدگی به دفاتر و مدارک معين ü مشاهدات و ملاحظات

روش های گرد آوری شواهد حسابرسی :

اطلاعاتی است که فرض حسابرسان را مبنی بر این که صورت های مالی وضعیت خدمات مالی نتایج عملیات و جریان نقد صاحب کار را به نحو مطلوب نشان می دهد تائید را رد می کند .

1-کنترل های داخلی :

حسابرسان در حسابرسی صورت های مالی به علت حجم زیاد و عملیات وقت گیری رسیدگی ها عملا نمی توانند تمام فاکتورهای خرید یا اسناد پرداخت یا سار مدارک کتبی را بررسی کنند .راه حل این مشکل مطالعه ی روش ها و شیوه های های است که واحد تجاری در فرایتد حسابداری خود به کار می گیرد. اگر این روش ها به نحوی مطلوبی طراحی و در عمل به طور مؤثری اجرا شود وقت و قابلیت اتکا به مدارک حسابداری افزایش می یابد .

2-مشاهده :

عبارت است از ملاحظه ی یک فرایند یا روش های گردآوری شواهد حسابرسی است واز آن برای اثبات وجود برخی از دارایی ها از جمله موجودی نقد ، موجودی مواد و کالا و دارایی ثابت استفاده می شود.

3-مدارک کتبی:

مهم ترین نوع شواهدی که حسابرسان به آن اتکا می کنند مدارک کتبی است . اعتبار هر مدرک به عنوان شواهد حسابرسی به محل ایجاد آن بستگی دارد ( در شرکت تهیه شده باشد یا خارج از شرکت ) به طور کلی اولویت اعتبار مدارک از نظر حسابرسی به صورت زیر می باشد:

الف: مدارکی که در خارج از سازمان صاحب کار تهیه شده و مستقیما برای حسابرسان ارسال می شود این نوع مدارک با کیفیت ترین نوع مدارک محسوب می شود مانند تائیدیه ی حسابرسی دریافتنی یا تائیدیه ی وکلای حقوقی

ب: مدارکی که خارج از سازمان صاحب کار تهیه شده و توسط صاحبکار نگهداری می شود مانند صورت حساب های بانک ، فاکتور خرید ، برگ تشخیص مالیات ، اسناد قراردادها ، اسناد مالکیت زمین و ساختمان ، گواهینامه اوراق بهادار

ج: مدارکی درون سازمان صاحبکار تهیه و نگهداری می شود مانند چک های پرداخت های فاکتور فروش ، اسناد محل کالا ، سفارشات خرید ، رسید و حواله انبار

4-سندرسی:

سندرسی عبارت است از رسیدگی به صحت اقلام مندرج در دفاتر حساب و صورتحساب و سایر مدارک حسابداری از طریق تطبیق اقلام مذکور با مستندات آنها.

سند: به موجب قانون مدنی، سند عبارتست از هر نوشته که در مقابل دعوی یا دفاع قابل استناد باشد. (ماده 1284ق.م) در حسابداری و حسابرسی سند عبارتست از هر گونه مدرک کتبی که معرف چگونگی وقوع معامله باشد و یا عبارتست از هر گونه نوشته­ای که مستند ثبت یک فعالیت مالی و دادوستد در دفاتر حساب قرار گیرد.

نکاتی که در سندرسی باید مورد توجه قرار گیرد:

باید اطمینان حاصل کرد که در نتیجه معامله، عوضی عاید مؤسسه شده است.

معاملات موضوع سند باید مجاز و با تصویب و اجازه اشخاص مسئول باشد.

سند باید به عنوان مؤسسه مورد رسیدگی صادر شده باشد.

دارای مهر و امضاء‌رسمی مؤسسه صادرکننده باشد.

در حدود معاملات عادی مؤسسه باشد.

تاریخ آن مربوط به سال مورد رسیدگی باشد.

مبلغ مندرج در آن با دفاتر تطبیق نماید.

دو بار برای دو قلم یا دو معامله ارائه نشود.

 

کاربرگ های حسابرسی:

محصول نهایی فرایند حسابرسی صدور گزارش حسابرسی به وسیله حسابرسان مستقل می باشد . کاربرگ های حسابرسی به عنوان حلقه اتصال بین اسناد ومدارک دفاتر وصورت های مالی صاحب کار وگزارش حسابرسی قلم داد می شود وشامل تمام مدارک کتبی کارهای انجام شده به وسیله حسابرس مستقل وهمچنین روش های که در جریان رسیدگی برای جمع اوری دلایل ومدارک وشواهد حسابرسی مورد استفاده قرار گرفته است کابرگ ها ی حسابرسی از یک طرف به عنوان مبنای تهیه گزارش حسابرس واز طرف دیگر به عنوان مدارک معتبری که حسابرس بریا دفاع از حدود رسیدگی ودقت حرفه ای که در رسیدگی ودقت حرفه ای که در رسیدگی ها به کار برده است تلقی می شود

محاسبات حسابداری چگونه انجام میشود؟

تمامی اطلاعات و محاسبات استخراج شده از جمع آوری تا سند زدن در نرافزار برای اطمینان از درستی کار بهتر است خود حسابرس دست به جمع اوری اطلاعات بزند. از آنجایی که ثبت سند زدن یک کار پایه در حسابداری است و باید درست زده شود بهتر است برای اینکه تداخل پیدا نشود بهتر است زیر نظر خود حسابرس مورد بررسی قرار گیرد.

رویدادها و اقدامات نهایی چیست

بیشتر مدارک حسابرسی بعد ازپایان سال مالی و قبل از اینکه عملیات حسابرسی بدست می آید. نظر حسابرس در مورد نتایج صورت های مالی نسبت به رویدادهای مالی بعد از تاریخ تراز نامه تغیر میکند که معمولا شامل دو گروه میشود.

یک گروه اتفاقاتی که شرط وقوع آنها در تاریخ تراز نامه یا قبل از آن ایجاد شده است.

گروه بعدی شرایط وقوع آنها بعد از تاریخ تراز نامه ایجاد شده است.

منابع :

.........

............

و ادامه : ...........


مبلغ واقعی 49,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 44,100 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۵ دی ۱۴۰۱               تعداد بازدید : 696

برچسب های مهم

فارسی ساز بازی Spider Man 2 (PC)

    فارسی ساز بازی Marvels Spider-Man 2 PC - دارای ترجمه تمامی متن ها - ترجمه عامیانه و واضح- فونت مناسب بازی و خوانا معرفی بازی بازی اسپایدرمن 2 (Marvel’s Spider-Man 2) یک بازی سوم شخص در ژانر اکشن ماجراجویی و جهان باز است که در سال 2023 توسط استودیو Insomniac Games ساخته شده و منتشر شده ...

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی شهر برازیلیا در 33 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی شهر برازیلیا در 33 اسلاید

برازیلیا پایتخت کشور برزیل است. ساخت این شهر به این علت بود که می‌خواستند محل پایتخت برزیل که پیش از آن شهر ریو دوژانیرو بود را تغییر داده و بیشتر به مرکز و غرب کشور بیاورند تا پیشرفت را به مناطق داخلی‌تر برزیل توسعه دهد. برای این تغییر پایتخت نیروی کاری عظیمی از سراسر ... ...

پاورپوینت هر آنچه که لازم است در مورد گربه‌ها بدانید

توضیحات : پاورپوینت هر آنچه که لازم است در مورد گربه‌ها بدانید دارای 34 اسلاید در قالب پاورپوینت قابل ویرایش فونتهای مورد استفاده B Jadid و b Mitra   فهرست مطالب : گربه‌ها و تاریخچه آنها انواع نژاد گربه طول عمر گربه رابطه طول عمر گربه‌ها با نژاد آنها تأثیر شیوه زندگی بر ...

ارتباط افسردگی ،شادکامی با سبک های دفاعی در نوجوانان پسر دبیرستانی

ارتباط افسردگی ،شادکامی با سبک های دفاعی در نوجوانان پسر دبیرستانی

این پایان نامه شامل 103 صفعه و بصورت word می باشد         فهرست عنوان . صفحه چکیده.................................................................................................................................................................1 فصل اول : طرح ... ...

پاورپوینت نظریه ی یادگیری پیاژه

پاورپوینت نظریه ی یادگیری پیاژه با فرمت pptx ودر 21 اسلاید قابل ویرایش قسمتی از متن پاورپوینت نظریه ی یادگیری پیاژه تعریف یادگیری   معروفترین تعریف از یادگیری: یادگیری ؛ فرآیند ایجاد تغییر نسبتا پایدار در رفتار یا توان رفتاری فرد ، که حاصل تجربه است.) سیف،تربیتی نوین91) چرا ...

استند تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان

استند تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان

فایل لایه باز استند تسلیت شهادت رئیس جمهور ... ...

کارت ویزیت لایه باز رنگی مشکی زرد قرمز آبی جدید و شیک

کارت ویزیت لایه باز رنگی مشکی زرد قرمز آبی جدید و شیک

این کارت ویزیت به صورت لایه باز وکتور با کیفیت بسیار عالی و قابلیت ویرایش کامل در نرم افزارهای گرافیکی است. از این طرح لایه باز می توانید در طراحی انواع کارت ویزیت های شخصی،اداری، شرکتی و سایر مشاغل استفاده کنید.   سرآشپز،کارت ويزيت سرويس مدارس،کارت ويزيت سريال دار،کارت ... ...

دانلود کتاب صوتی 21 درس برای قرن ۲۱م یووال نوح هراری

در کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱ با حجم گسترده‌ای از اطلاعات روبرو هستیم که یووال با همان سبک خاص خود در اختیار ما قرار می‌دهد به نحوی که کتاب به هیچ وجه خسته‌کننده و یا گنگ نیست، همه‌چیز در عین سادگی و شفافیت پیش روی شماست. اما باید توجه داشته باشیم که در میان انبوه اطلاعات ...

دانلود پاورپوینت جوشکاری فراصوتی

پاورپوینت  پاورپوینت جوشکاری فراصوتی ...

بنر تسلیت شهادت رئیس جمهوری و همراهان

بنر تسلیت شهادت رئیس جمهوری و همراهان

بنر تسلیت شهادت رئیس جمهوری همراهان ... ...

دانلود جزوه نظام مهندسی آبیاری و زهکشی بخش طراحی سیستم های آبیاری بارانی

دانلود جزوه نظام مهندسی آبیاری و زهکشی بخش طراحی سیستم های آبیاری بارانی

دانلود جزوه نظام مهندسی آبیاری و زهکشی بخش آبیاری بارانیاین دوره را خود نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار کرده که این جزوه همان دوره استبخش طراحی سیستم های آبیاری بارانیدوره آموزش طراحی آبیاری بارانی مخصوص امتحان نظام مهندسیآزمونسازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع ... ...

تست مفید وعالی طرح کلی اندیشه اسلامی

تست مفید وعالی طرح کلی اندیشه اسلامی ۵۰ صفحه ...

دانلود کتاب صوتی آسیب شناسی روانی جیمز باچر و مینکا جلد اول

دانلود کتاب آسیب شناسی روانی جیمز باچر و مینکا جلد اول-جلد اول کتاب آسیب شناسی روانی بر اساس ویراست پنجم بر اساس dsm5 نوشته ی جیمز باچر، جیل هولی و سوزان مینکا و ترجمه ی یحیی سیدمحمدی در 551 صفحه و هفت فصل توسط انتشارات ارسباران به چاپ رسیده است. آسیب شناسی روانی ( روان شناسی ...

فسانه عجایب

فسانه عجایب

    کتاب فسانه عجایب زبان : فارسی تعداد صفحات : 234 حجم فایل : 76 مگابایت ... ...

دریافت فایل : فسانه عجایب

دانلود پاورپوینت قشر مخ

پاورپوینت قشر مخ ...

پاور پوینت اختلال لکنت زبان گفتار درمانی

پاور پوینت اختلال لکنت زبانگفتار درمانی ...

شمشیر دو ماهی سبک باگوا

شمشیر دو ماهی سبک باگوا

Hsing-I Bagua Essential Series - Double Fishes Sword Sha Guozheng   شمشیر دو ماهی شکلی شبیه به ماهی دارد که در تصویر باگوا ماهی یین یانگ را نشان می دهد، بنابراین به آن شمشیر دو ماهی می گویند. متعلق به سلاح کوتاه در باگوا است. به آن شمشیر اردک ماندارین Ziwu، شمشیر کمانی و ... ...

استان فارس - کافی نت سها - 07144532022

کلیه حقوق این سایت برای مدیر و نویسنده سایت محفوظ است. دوستانی که مایل هستند می توانند از طریق بازاریابی با ما همکاری نمایند.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما